SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z DODATKOWĄ NAUKĄ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO IM. JAROSŁAWA KOSTYCEWICZA W BIELSKU PODLASKIM

S A M O R Z Ą D     U C Z N I O W S K I

powrót do strony głównej powrót do strony głównej

Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają …,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał …,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności …
Janusz Korczak

AKTUALNOŚCI 2019/2020

Na obrzeżach Hajnówki, pośród sosnowego lasu mieszkają te, które szybko znudziły się, których właściciele zmarli, schorowane, potrzebujące specjalnej opieki - psy. Mimo, że mają porządne budy, karmę, wodę, to brak im wolności i właściciela, który pogłaszcze i wyprowadzi na łąkę.
Wolontariusze i samorządowcy naszej szkoły postanowili pomóc bezbronnym zwierzakom i 5 marca 2020 r. podczas odwiedzin schroniska "Ciapek" przekazali środki finansowe i karmę zebrane podczas kiermaszu walentynkowego.
Lidia Momotko

O tym jak świętowaliśmy walentynki
Każdy kto chciał wyrazić swoje uczucie sympatii lub miłości, mógł skorzystać z poczty walentynkowej, która działała od 11 do 14 lutego. Wszystkie kartki i podarunki zostały doręczone przez listonoszy, czyli wolontariuszy i członków SU.
W tym dniu nie zabrakło też innych atrakcji. Odbył się kiermasz ciast, na który swoje wypieki przynieśli uczniowie klas 6-8. Wolontariusze również mieli w tym swój udział. Upiekli i ozdobili na sprzedaż pierniki - serca.
Każdy uczeń mógł też pomoc bezdomnym i porzuconym psom ze schroniska "Ciapek" w Hajnówce, przynosząc mokrą karmę. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do tej akcji. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz schroniska "Ciapek" w Hajnówce.
Lidia Momotko
zdjęcia >>>

6 grudnia 2019 r. szkołę opanowało mikołajkowe szaleństwo czapkowe. Na korytarzach pojawili się Mikołaje w asyście skrzatów, elfów i fotografa, a każda klasa mogła uwiecznić to spotkanie. Popatrzcie sami... (zdjęcia na fb)
Lidia Momotko

5 grudnia 2019 r. już po siódmej przy osiemnastce ustawiła się kolejka uczniów i rodziców z tackami, pudełkami, tortownicami, blaszkami. Po rozpakowaniu pojawiły się na stolikach stosy babeczek, rolad, makowców, serników, bloków, szarlotek, szyszek, wafelków, pierników... Każdy mógł uczestniczyć w kiermaszu ciast i wesprzeć podopiecznych ZOL w Bacikach, a przy okazji dostać niepytkę i spróbować smakołyków.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wsparcie i pomoc w realizacji naszego pomysłu.
Lidia Momotko


SAMORZĄD 2019/2010