www.bielsktrojka.cba.pl
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z DODATKOWĄ NAUKĄ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO IM. JAROSŁAWA KOSTYCEWICZA W BIELSKU PODLASKIM
JESTEŚMY NA FACEBOOKU  >>> 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
STRONA GŁÓWNA
Dane kontaktowe
Anonimowa skrzynka kontaktowa
KALENDARZ R.SZK. 2019/2020
dni wolne 2019/2020
harmonogram spotkań z rodzicami 2019/2020
dni otwarte 2019/2020
DOKUMENTY SZKOLNE
w tym druki dla nauczycieli
DLA NAUCZYCIELI
DLA RODZICÓW
PSYCHOLOG POLECA
ŚWIETLICA / STOŁÓWKA
ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
BIBLIOTEKA
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
SPORT W SZKOLE
ZESPOŁY ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PORADNICTWO ZAWODOWE
REKRUTACJA 2019/2020
REALIZOWANE PROJEKTY
"Nowoczesna szkoła - drogą do rozwoju"
Erasmus +
"Nasze dziedzictwo"
Erasmus
"Stop cyberprzemocy - uczymy się przezwyciężać przemoc"
"Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?"
"Od grosika do złotówki"
O BIELSKU
MAPKA
TRASA TURYSTYCZNA
zwiedzanie Bielska
 
L I N K I
  Portale edukacyjne
  www.interklasa.pl
  www.szkola.net

 Urząd Miasta Bielsk Podlaski
 www.umbielskpodlaski.pl

RODO
klauzula informacyjna >>>
ROK SZKOLNY 2019/2020
listopad
 

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU"


Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji "Szkoła do hymnu".
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

 
28.11.2019   KONKURS RECYTATORSKI "WIEW SITOWIA" W ŁAPACH


28 listopada 2019 r. nasi młodsi i starsi uczniowie wzięli udział w 7. Turnieju Recytatorskim "Wiew Sitowia" organizowanym przez Dom Kultury w Łapach. Ideą konkursu jest upowszechnianie sztuki żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. Wśród nagrodzonych z klas I-III znalazła się Zuzanna Mironkiewicz (kl. III b, op. J. Chilkiewicz), która zajęła II miejsce. Natomiast I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Małgorzata Skrzyniarz (kl. V f, op. M. Lewczuk). Gratulujemy sukcesów!
Monika Lewczuk, fot. Dom Kultury w Łapach

 
27.11.2019   KONKURS KRASOMÓWCZY "NIEZNANE PODANIA, LEGENDY, KLECHDY PODLASIA Z BABCINEJ SZUFLADY"


27 listopada 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w V edycji wojewódzkiego konkursu krasomówczego "Nieznane podania, legendy i klechdy Podlasia z babcinej szuflady" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 47 im. J. K. Branickiego w Białymstoku. Jury doceniło talent, zaprezentowanie na scenie i dobór repertuaru, przyznając naszym uczniom wysokie miejsca:
I miejsce - Małgorzata Skrzyniarz (V f)
III miejsce - Paweł Selwesiuk (VII b)
III miejsce - Tatiana Ciesnowska (VIII a).
Recytatorzy przygotowywali się pod kierunkiem Moniki Lewczuk.
Monika Lewczuk

 
21.11.2019   ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

21 listopada 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W naszej szkole, jak co roku, odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia i zachęcająca do zerwania ze szkodliwym nałogiem palenia.
Marianna Wawrusiewicz, Irena Kondratiuk
więcej >>>

 
21.11.2019   SPOTKANIE Z PRZESZŁOŚCIĄ - HERBY

21 listopada 2019 r. uczniowie klasy I B udali się do muzeum na kolejne zajęcia, tym razem związane z historią. Spotkanie poprowadziła Pani Alina, dyrektor muzeum. Dzieci dowiedziały się skąd wzięły się herby, co przedstawiały i do kogo należały. Następnie poznały historię powstania herbu naszego miasta. Potem uczniowie zaprojektowali i wykonali własne herby i krótko je omówili. Pani Alina przygotowała i wręczyła niespodziankę dla każdego ucznia - pieczęć z wizerunkiem herbu naszej miejscowości.
Anetta Artemiuk
zdjęcia >>>

 
20.11.2019   WYCIECZKA KLAS II B, II C

20 listopada 2019 r. uczniowie klasy II B i II C byli na wycieczce w Białymstoku. W programie znalazł się spektakl "Piękna i bestia" w teatrze lalek, wizyta w ZOOlandzie oraz spacer po parku przy pałacu Branickich. Dzieci podziwiały też pałac, najważniejszy zabytek Białegostoku, od zewnątrz i środka. W ZOOlandzie zachwycone były możliwością kontaktu z małymi zwierzętami. Wycieczka była udana.
Irena Kondratiuk
więcej >>>

 
listopad 2019   PODSUMOWANIE AKCJI "POZOSTAW PO SOBIE ŚLAD W SZKOLNEJ BIBLIOTECE"

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych została przeprowadzona IX edycja akcji "Pozostaw po sobie ślad w szkolnej bibliotece", dzięki której nasza biblioteka wzbogaciła się o 208 książek od 71 darczyńców. Książki do szkoły przynosili uczniowie i rodzice. Najwięcej otrzymaliśmy bajek, baśni i innych książek dla dzieci, kilkanaście lektur oraz książek popularnonaukowych. Za udział w akcji uczniowie otrzymają punkty dodatnie. Podarowane książki są sygnowane specjalnymi etykietkami akcji, by wyróżnić dary od księgozbioru nabytego w drodze kupna. Serdecznie wszystkim DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i chęć dzielenia się z innymi. ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!
Krystyna Dobosz

 
16.11.2019   LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

16 listopada 2019 r. w Białymstoku rozegrano Wojewódzkie Zawody Halowe "Lekkoatletyka dla każdego" w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Do zawodów zgłosiło się ponad 200 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: 2005-2006 oraz 2007 i młodsi w konkurencjach: 60 m, 60 m ppł, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłka lekarską 2kg, pchnięcie kulą. Dobrze zaprezentowali się podopieczni pana Włodzimierza Borowika, zdobywając trzy medale, w tym uzyskując kilka rekordów życiowych. Zawody były kwalifikacją do Ogólnopolskich Zawodów "Lekkoatletyka dla każdego", które odbędą się 30 listopada br. w Toruniu.
Włodzimierz Borowik
więcej >>>

 
14.11.2019   PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "W BAŚNIOWYM ŚWIECIE KRASNOLUDKÓW"

14 listopada 2019 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego "W baśniowym świecie krasnoludków" zorganizowanego dla uczniów klas I-III w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do czytania, promocja biblioteki oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci. Dostarczono 94 prace wykonane różnymi technikami. Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na wystawie pokonkursowej na korytarzu szkolnym. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i zakładki do książki.
Krystyna Dobosz
więcej >>>

 
12.11.2019   WYCIECZKA PIERWSZAKÓW

12 listopada 2019 r. uczniowie klas: I b i I c pojechali na pierwszą szkolną wycieczkę do Białegostoku. Najpierw obejrzeli film animowany "Mój przyjaciel Ufik" w kinie Helios. Potem odwiedzili Zoo "Akcent", gdzie mieli okazję obserwować zachowania różnych zwierząt. Następnie pojechali do Centrum Zabaw dla Dzieci "Fikoland". Tam uczestniczyli w warsztatach robienia mydła oraz grach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Wszyscy wrócili zadowoleni - wycieczka była udana!
Anetta Artemiuk
zdjęcia >>>

 
08.11.2019   OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE


zdjęcia >>>

 
08.11.2019   UCZNIOWIE "TRÓJKI" NAJLEPSI W POWIECIE W DRUŻYNOWYCH SZACHACH

Dnia 8 listopada 2019 r. Dnia 8 listopada 2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury w Bielsku Podlaskim przeprowadzono Powiatowe Igrzyska w drużynowych szachach mieszanych. Zarówno w Igrzyskach Dzieci (kl. VI i młodsi), jak i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII), pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej "Trójki", którzy awansowali do półfinału wojewódzkiego. Dnia 23 listopada w miejscowości Perlejewo powiat Siemiatycze uczniowie powalczą o finał wojewódzki. Życzymy powodzenia.
Włodzimierz Borowik
więcej >>>

 
08.11.2019   DYSKOTEKA SZKOLNA

zdjęcia >>>

 
07.11.2019   WYJĄTKOWA LEKCJA HISTORII

7 listopada 2019 r. Klasa II A i II B spotkała się z przedstawicielami grupy rekonstrukcyjnej z Lublina. Tematem był wrzesień 1939. Panowie przebrani w mundury wojskowe z tego okresu prezentowali dzieciom wyposażenie żołnierzy, broń, sprzęt wojskowy. Bardzo ciekawie opowiadali o wojskowych zwyczajach, pozwolili przymierzać mundury i hełmy, a nawet założyć maską przeciwgazową, czy spróbować zadzwonić z polowego telefonu. Na koniec były elementy wojskowej musztry. Chłopcy słuchali i oglądali z zapartym tchem, ale i dziewczynki także. To była wyjątkowa lekcja.
Irena Kondratiuk
więcej >>>

 
07.11.2019   WYJAZD KLAS VII DO TEATRU DRAMATYCZNEGO

7 listopada 2019 r. wszystkie klasy VII uczestniczyły w spektaklu "Balladyna" w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Była to okazja porównania dzieła teatralnego do omawianego na lekcjach języka polskiego utworu literackiego. Mimo upływu niemal 200 lat od czasu napisania dramatu przez Juliusza Słowackiego temat sztuki pozostaje aktualny. Chcieli to ukazać twórcy przedstawienia, wprowadzając zamiast legend wirtualną rzeczywistość. Jednak uczucia ludzkie, takie jak ambicja, nienawiść, zazdrość, które towarzyszą bohaterom dzieła, pozostają takie same.
Monika Lewczuk

 
05.11.2019   XIII KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
5 listopada 2019 r. uczeń naszej szkoły Bartłomiej Kiełsa zajął I miejsce w XIII Konkursie Pieśni Patriotycznej Szkół Powiatu Bielskiego. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski. Serdecznie gratulujemy! Ucznia do konkursu przygotowała pani Anna Wiercińska.

 
 
ROK SZKOLNY 2020/2021
wrzesień   październik   listopad   grudzień   styczeń   luty   marzec   kwiecień   maj   czerwiec  
 
ROK SZKOLNY 2019/2020
wrzesień   październik   listopad   grudzień   styczeń   luty   marzec   kwiecień   maj   czerwiec