www.bielsktrojka.cba.pl
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z DODATKOWĄ NAUKĄ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO IM. JAROSŁAWA KOSTYCEWICZA W BIELSKU PODLASKIM
JESTEŚMY NA FACEBOOKU  >>> 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
STRONA GŁÓWNA
Dane kontaktowe
Anonimowa skrzynka kontaktowa
KALENDARZ R.SZK. 2019/2020
dni wolne 2019/2020
harmonogram spotkań z rodzicami 2019/2020
dni otwarte 2019/2020
DOKUMENTY SZKOLNE
w tym druki dla nauczycieli
DLA NAUCZYCIELI
DLA RODZICÓW
PSYCHOLOG POLECA
ŚWIETLICA / STOŁÓWKA
ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
BIBLIOTEKA
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
SPORT W SZKOLE
ZESPOŁY ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PORADNICTWO ZAWODOWE
REKRUTACJA 2019/2020
REALIZOWANE PROJEKTY
"Nowoczesna szkoła - drogą do rozwoju"
Erasmus +
"Nasze dziedzictwo"
Erasmus
"Stop cyberprzemocy - uczymy się przezwyciężać przemoc"
"Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?"
"Od grosika do złotówki"
O BIELSKU
MAPKA
TRASA TURYSTYCZNA
zwiedzanie Bielska
 
L I N K I
  Portale edukacyjne
  www.interklasa.pl
  www.szkola.net

 Urząd Miasta Bielsk Podlaski
 www.umbielskpodlaski.pl

RODO
klauzula informacyjna >>>
 
ROK SZKOLNY 2019/2020
październik
 
październik 2019   ORIGAMI


W październiku uczniowie klasy I b zwiedzali wystawę w bielskim muzeum poświęconą kwiatom wykonanym ze wstążek przez artystkę z Białorusi. W trakcie zajęć rozpoznawali rośliny; wyszukiwali podobieństwa i różnice; odkrywali pory roku ukryte w obrazach. Następnie sami zabawili się w artystów i wykonali kompozycje kwiatowe techniką origami.
Anetta Artemiuk

 
30.10.2019   "ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ"
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ksiądz Jan Twardowski
30 października 2019 r. wolontariusze naszej szkoły odwiedzili bielskie cmentarze przy ul. Wojska Polskiego i Mickiewicza. Zapalili znicze na grobach nauczycieli i uczniów jak też tych, których nikt już nie odwiedzi.
Lidia Momotko

 
29.10.2019   WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO BIAŁEGOSTOKU

W dniu 29 października 2019 r. uczniowie klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Białymstoku. Pierwszym programem wycieczki była wizyta w redakcji tygodnika "Niwa". Uczniowie tutaj spotkali się z redaktorem "Zorki" panią Hanną Kondratiuk-Świerubską oraz dziennikarką i poetką panią Mirą Łukszą. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali jak powstaje gazeta, było też dużo pytań na temat pracy dziennikarskiej. Młodzieży bardzo spodobał się film "Mój przyjaciel pies", który obejrzeliśmy w kinie "Helios". W drodze powrotnej zwiedziliśmy muzeum kultury regionalnej "Baćkauszczyna" w Rybołach. W muzeum każdy mógł się przenieść w świat naszych dziadków i pradziadków.
Walentyna Babulewicz
więcej >>>

 
28.10.2019   CO KRYJĄ MAKATKI?

28 października 2019 r. uczniowie klasy I b po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w muzeum. Obejrzeli wystawę poświęconą makatkom ozdabiającym wnętrza dawnych, wiejskich domów. Odczytywali napisy na zawieszonych eksponatach; odgadywali pomieszczenia, w których wisiały; poznawali różne style ich wykonania. Następnie sami wykonali makatki o różnej tematyce. Zapraszamy do obejrzenia prac.
Anetta Artemiuk
zdjęcia >>>

 
25.10.2019   OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH

Podczas dyskoteki 25 października 2019 r. odbyły się otrzęsiny klas czwartych. Samorząd Uczniowski przygotował konkurencje czwartoklasistom i ich wychowawcom. Na początku uczniowie bez trudności pokonali tor przeszkód. Później upiększono farbami ich buzie. Nie zabrakło też lekcji tańca, podczas której czwartoklasiści nauczyli się nowych kroków.
Lidia Momotko
więcej >>>

 
19.10.2019   WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY I D

19 października 2019 r., tuż po ślubowaniu (16 X), uczniowie klasy I d wraz z rodzicami i wychowawczynią byli na wyjeździe integracyjnym w Szkółce Leśnej w Grabowcu. Radosnym zabawom na świeżym powietrzu, pieczeniu kiełbasek na ognisku, towarzyszyło też zwiedzanie szkółki. Miłemu spędzeniu czasu pomogła iście letnia pogoda.
Marianna Wawrusiewicz
zdjęcia >>>

 
16.10.2019   ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 16 października 2019 r. 75 uczniów klas pierwszych zostało uroczyście przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwszoklasiści doskonale poradzili ze sprawdzianem wiedzy przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Następnie złożyli przysięgę na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły Pana Piotra Nikołajuka - Stasiuka. Cała uroczystość miała bardzo podniosły nastrój. Uczestniczyło w niej wielu rodziców i dziadków.
Irena Jabłuszewska
zdjęcia >>>

 
15.10.2019   DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019

Uroczyste miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 15 października 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim. Wzięli w nich udział nauczyciele i młodzież szkolna oraz licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele innych placówek edukacyjnych z terenu naszego miasta. Podczas obchodów burmistrz miasta Jarosław Borowski nagrodził wyróżniających się nauczycieli oraz wręczył listy gratulacyjne uczniom-stypendystom. Uroczystość uświetniła część artystyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
zdjęcia >>>

 
11.10.2019   PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

zdjęcia >>>

 
10.10.2019   UCZNIOWIE KLAS VII, VIII W OPERZE PODLASKIEJ

Dnia 10 października 2019 r. uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość obejrzenia polskiej opery narodowej "Halka" (wersja wileńska) - Stanisława Moniuszki. Spektakl niewątpliwie dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Anna Wiercińska
więcej >>>

 
09.10.2019   UROCZYSTE PODSUMOWANIE I WRĘCZENIE NAGRÓD 12 EDYCJI KONKURSU "PAZNAJ BIEŁARUŚ"

9 października 2019 r. w siedzibie BTSK w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród 12 edycji konkursu "Paznaj Biełaruś". Uświetniły je występy zespołów białoruskich z Białegostoku i Hajnówki. Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody: I miejsce w kategorii fotografia - Bartosz Karaś kl. III A, III miejsce w kategorii praca plastyczna: Oliwia Martyniuk, Natalia Żarska, Paula Onacik, Hanna Muśko i Anna Rokicka z kl. III D, I miejsce w kategorii fotografia Michał Wawrzeniuk IV B, III miejsce w kategorii utwór literacki: Zofia Drozdowska i Hanna Kordielewicz IV B, wyróżnienie w kategorii utwór literacki: Gabriel Gierasimiuk, Olga Pietryszyk, Szymon Sidoruk i Natalia Zajączkowska z kl. IV B.
Marianna Wawrusiewicz
więcej >>>

 
29.09-05.10.2019   TRZECIE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+"HARITAGE OF US" ("NASZE DZIEDZICTWO") NA ŁOTWIE

Kolejne międzynarodowe spotkanie projektu "Haritage of us" odbyło się w dniach 29.09 - 5.10.2019 r. w Gulbene na Łotwie - urokliwym miasteczku, oddalonym od Rygi o ok. 200 km. W spotkaniu ponownie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z krajów partnerskich: Polski, Łotwy, Turcji, Portugalii oraz Bułgarii. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów z klas VII i VIII oraz troje opiekunów: Agnieszka Osmulska (koordynator projektu), Monika Lewczuk oraz Mariusz Balano.
Monika Lewczuk
więcej >>>

04.10.2019   LEKKOATLECI "TRÓJKI" AWANSOWALI DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

4 października 2019 r. na stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku rozegrano eliminacje wojewódzkie Podlaskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. Dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy w klasyfikacji drużynowej, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, zajęli pierwsze miejsca, awansując do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki rozegrany zostanie na wiosnę 16 maja 2020 roku, w którym wystartuje po 12 najlepszych szkół.
Włodzimierz Borowik
więcej >>>

04.10.2019   SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM SZKOŁY DANIELEM JAKIMIUKIEM

4 października 2019 r. w ramach projektu "Trójka i co dalej..." odbyło się spotkanie z absolwentem szkoły triatlonistą - Danielem Jakimiukiem. Uczniowie klas ósmych zapoznali się z istotą triathlonu, a także historią tej dyscypliny sportu. Mieli również okazję zobaczyć sprzęt, który jest potrzebny do uprawiania tej dyscypliny sportu.
Irena Jabłuszewska
więcej >>>

 
01.10.2019   IGRZYSKA POWIATU BIELSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 1 października 2019 r. przy umiarkowanie ciepłej pogodzie (+12 C) na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim przeprowadzono Powiatowe Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców oraz Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W rozegranych Powiatowych Igrzyskach w sztafetowych biegach przełajowych wszystkie nasze startujące cztery zespoły wywalczyły awans do finału Grupy Południowej, które odbędą się 11 października 2019 roku w Supraślu. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta klas VII-VIII zajmując pierwsze miejsce i w nagrodę otrzymały złote medale i okazały puchar.
Włodzimierz Borowik
więcej >>>

 
 
ROK SZKOLNY 2020/2021
wrzesień   październik   listopad   grudzień   styczeń   luty   marzec   kwiecień   maj   czerwiec  
 
ROK SZKOLNY 2019/2020
wrzesień   październik   listopad   grudzień   styczeń   luty   marzec   kwiecień   maj   czerwiec